Een reactie plaatsen

Old Perth 1st release

De eerste release van Old Perth, een blend whisky ter ere van de stad Perth door de Master Blenders van Morrison & MacKay.  Een blend van geselecteerde malt whisky’s (Vatted Malt) geselecteerd uit speciale voorraden van het bedrijf. Onder andere de volgende whisky’s zijn gebruikt:

– Aultmore met een rijping op nieuwe Bourbon vatenOld Perth 1st release

– Mortlach met een rijping op Bourbon vaten

– Tomatin met een rijping op Bourbon vaten

– Ben Nevis met een rijping op Sherry vaten

Het is duidelijk dat deze whisky een mooie combinatie is van typische Speyside whisky’s als Aultmore, Mortlach, Tomatin  en een sherry whisky als Ben Nevis waardoor ook de benodigde zoetheid en kleur aan de whisky wordt meegegeven. De Old Perth 1st Release is in een beperkte oplage van 3600 flessen gebotteld op een alcoholpercentage van 43% en met toevoeging van kleurstoffen (E150a).

De proefnotities:

Neus: moutig met tonen van geroosterde gerst, toffe, gestoofd fruit en een toets van rook

Smaak: veel gerst met tonen van gember koekjes en peper, vanille aroma’s van een 4 jaar oude Aultmore, rijke kruidige tonen van een Tomatin uit 1987 (16yo), een vleugje vruchten cake van een 6 jaar oude Mortlach en dikke nootachtige en chocolade tonen van een Ben Nevis uit de jaren ’90

Afdronk: licht peperig en kruidig met tonen van kaneel

Deze eerste release van Old Perth kunt u hier online kopen!

Over Slijterij Frans Muthert

Slijterij, wijnhandel, groothandel, WhiskySlijter en topSlijter. Gevestigd in Musselkanaal sinds 1918.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: